Nieuws
3-6-2025

Geen huurbevriezing

jaarlijkse huuraanpassing gaat door

bouwen

Het plan om de huren tijdelijk te bevriezen, gaat definitief niet door. Minister Keijzer heeft vandaag besloten het wetsvoorstel in te trekken.

Lang onduidelijkheid

De afgelopen periode was er veel onduidelijkheid over de huurbevriezing. Gaat het wel door of gaat het niet door? Voor veel huurders was dit erg verwarrend. We vinden het jammer dat we daarover niet eerder duidelijkheid konden geven. We hadden het graag anders gezien. Ook voor ons was het even afwachten wat de overheid zou besluiten.

Huurbevriezing gaat niet door

Inmiddels is duidelijk dat het plan voor de huurbevriezing definitief niet doorgaat. Minister Keijzer heeft besloten het wetsvoorstel in te trekken.

Wat betekent dit voor jou als huurder?

Je huuraanpassing blijft zoals eerder aangekondigd. Dat betekent:

  • De huuraanpassing die je in april van ons kreeg, blijft geldig.
  • Per 1 juli 2025 passen we je huurprijs aan.
  • Ook je servicekosten worden op dat moment aangepast, zoals gebruikelijk.

We begrijpen dat dit nieuws misschien teleurstellend voor je is. Toch hopen we dat de duidelijkheid je helpt.

Kan ik bezwaar maken?

In een paar gevallen kun je bezwaar maken tegen de huuraanpassing. Je kunt geen bezwaar maken omdat de huurbevriezing niet doorgaat. Lees hier wanneer je wel bezwaar kunt maken en hoe.

Waarom gaat het plan niet door?

Het voorstel kreeg veel kritiek. De Raad van State noemde het plan oneerlijk en lastig uitvoerbaar. Ook waren er zorgen dat woningcorporaties door de huurbevriezing minder geld zouden hebben voor het bouwen en verbeteren van woningen. Daarom heeft de minister besloten het voorstel niet verder in te dienen.

Huuraanpassing 2025

Lees alle informatie over de huuraanpassing 2025.