• Onderhoud
  • Verduurzamen
  • 55+
Laatst bijgewerkt: 5-10-2026

Oude Dorp in Blaricum
24 seniorenwoningen verduurzaamd

In het Oude Dorp van Blaricum heeft de Alliantie 24 seniorenwoningen verduurzaamd. De woningen liggen op meerdere plekken in de buurt en worden in oktober 2026 opgeleverd.

Project

De woningen liggen in het groen en staan in kleine hofjes. Daardoor passen ze goed bij het dorpse karakter van de omgeving. In het voorjaar van 2026 is de Alliantie gestart met de uitvoering van de werkzaamheden.

  • Van de 24 woningen worden er 18 opnieuw verhuurd

  • Verbindingsweg 3, 5, 7, 9, 11Meentweg 12, 16, 18 en 18-a

  • St Josephweg 3, 5

  • Ludenweg 14, 16, 18, 20, 22, 24, 30

Met dit project wil de Alliantie bijdragen aan doorstroming in Blaricum. De woningen zijn vooral geschikt voor senioren die kleiner willen wonen. Als zij verhuizen, kan hun grotere woning vrijkomen voor bijvoorbeeld een gezin.

Doorstroming

In de Gooi en Vechtstreek geldt tijdelijk een regeling voor huurders die verhuizen naar een kleinere sociale huurwoning. Laat je een sociale huurwoning met minimaal 4 kamers achter en verhuis je naar een woning met maximaal 3 kamers? Dan kun je mogelijk gebruikmaken van deze regeling. Je kunt dan een verhuiskostenvergoeding krijgen en een tegemoetkoming in de huur. Meer weten? Neem dan contact op met de wooncoach.

De woningen

De woningen zijn beter geïsoleerd en van binnen helemaal vernieuwd. Alle belangrijke voorzieningen zijn op de begane grond. Daardoor zijn de woningen geschikt voor senioren. Op de verdieping is ook een slaapkamer en toilet. De woningen krijgen minimaal energielabel B.

We verhuren 10 woningen tot de eerste aftoppingsgrens (€713,02). De andere 8 woningen verhuren we tot de sociale huurgrens (€932,93). Zo zijn de woningen passend voor senioren met verschillende inkomens.

Doelgroep

Doelgroep

De woningen zijn bedoeld voor senioren. We wijzen de woningen toe in deze volgorde:

  • 1: Senioren (55+) die een sociale huurwoning achterlaten in gemeente Blaricum

  • 2: Senioren (55+) met lokale binding aan de gemeente Blaricum

  • 3: Senioren (55+) met lokale binding aan de regio Gooi en Vechtstreek

  • 4: Senioren (55+)

  • 5: Overige woningzoekenden

1 woning wordt toegewezen aan een statushouder

Voorrang

Voorrang

Mensen die een sociale huurwoning met minimaal 4 kamers achterlaten krijgen voorrang.  

Planning

Planning

  • De werkzaamheden zijn gestart in maart 2024

  • We leveren de woningen op in oktober 2026

  • Op 21 september is er een kijkdag bij de modelwoning (Verbindingsweg 11)

  • Vanaf oktober 2026 adverteren we de woningen op Woningnet/DAK

Foto's en impressies

Interesse en contact

Heb je een vraag over dit project? Neem dan contact met ons op.