Woonfraude
Moet ik toestemming vragen aan de Alliantie als ik iemand bij we wil laten inwonen?

Moet ik toestemming vragen aan de Alliantie als ik iemand bij we wil laten inwonen?

Ja, daarvoor moet u inderdaad toestemming vragen bij de Alliantie. Zie ook de algemene huurvoorwaarden (artikel 7.5):

  • Het is niet toegestaan derden bij je te laten inwonen zonder schriftelijke toestemming van de verhuurder
  • Het is niet toegestaan huur te vragen van de inwoner (dus: kamerhuur is verboden)
  • Het is alleen toegestaan kosten te delen van Nuts (gas/water/elektra), internet, boodschappen, gemeentelijke belastingen en inboedelverzekering

Komt er iemand bij u in huis wonen? Bijvoorbeeld een kennis of zus? Dan noemen we dit inwoning. Meestal is dit geen probleem, maar u bent wel verplicht om toestemming te vragen.

Let op: het is geen inwoning als u gaat samenwonen met uw partner. Dan hoeft er dus geen toestemming worden aangevraagd. Wilt u tijdelijk iemand in uw woning laten wonen terwijl u zelf weg bent? Dan kunt u toestemming vragen voor huisbewaring.