Waarom VvE Diensten
‹‹Terug
Als u een appartement koopt wordt u automatisch lid van de vereniging van eigenaren. Voor de wet koopt u een appartementsrecht; een aandeel van een gebouw en het alleengebruiksrecht van de woning. U bent dus mede-eigenaar van het hele gebouw en u heeft dus recht op medegebruik van de gemeenschappelijke gedeelten van het gebouw (bijvoorbeeld trappenhuis, lift). Om de gemeenschappelijke belangen van de individuele eigenaren van de appartementsrechten te behartigen, is het bij wet verplicht een Vereniging van Eigenaren (VvE) op te richten op het moment dat er meer dan één eigenaar binnen een complex is.Taken VvE
Een vereniging van eigenaren zorgt voor het onderhoud aan de gemeenschappelijke delen van de VvE, deelt de gezamenlijke kosten, lost gezamenlijke problemen op en beheert de financiën van de VvE. Dit alles is geregeld in de splitsingsakte en het huishoudelijk reglement.
Huishoudelijk reglement
De VvE kan er voor kiezen om specifieke leefregels in en om het gebouw vast te leggen in een huishoudelijk reglement. Zaken als kleur van zonneschermen of het verbod op plaatsen van goederen in de hal kunnen hierin opgenomen zijn.
De splitsingsakte
De splitsing van een gebouw wordt door een notaris vastgelegd in een splitsingsakte en op splitsingstekeningen. Nauwkeurig beschrijft de notaris het gebouw, de gemeenschappelijke delen en de kostenverdeling. In deze akte zijn ook de statuten van de vereniging opgenomen, de naam waaronder deze vereniging mag handelen en het reglement. Al uw rechten en plichten als eigenaar staan in de akte van splitsing vermeld.
Opmerkingen of suggesties over deze pagina? Mail de websitebeheerder!


